KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072249
*
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:34:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 03:16:24
1
300 kr
4/7 19:28:06
2
400 kr
5/7 11:43:39
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 03:16:24 | 1 | 300 kr |
4/7 19:28:06 | 2 | 400 kr |
5/7 11:43:39 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1872, död 1954.Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41